Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye           Arşiv     

IS DUNYASI - DÜNYANIN İLK CEPLİ AYAKKABISI KANGAROOS ESEM SPOR İLE TÜRKİYE’DE - Logisticus Dergisi..
 DÜNYANIN İLK CEPLİ AYAKKABISI KANGAROOS ESEM SPOR İLE TÜRKİYE’DE

DÜNYANIN İLK CEPLİ AYAKKABISI KANGAROOS ESEM SPOR İLE TÜRKİYE’DE
 Yazı Boyutu

 Tarih : 14.03.2011 - 12:49:04 


Bir döneme markasını vuran Esem Spor, yeni yatırımlar ve yeni markalar ile perakende sektöründe yeniden atağa geçiyor. Esem Spor; 1980’li yıllarda Amerika’dan başlayarak tüm dünyada popüler olan, dünyanın ilk cepli ayakkabısı KangaROOS’u Türkiye’ye getiriyor.


Bir döneme markasını vuran Esem Spor, yeni yatırımlar ve yeni markalar ile perakende sektöründe yeniden atağa geçiyor. Esem Spor;  1980’li yıllarda Amerika’dan başlayarak tüm dünyada popüler olan, dünyanın ilk cepli ayakkabısı KangaROOS’u Türkiye’ye getiriyor.

1977 yılında kurulan ve birçok uluslararası markanın distribütörlüğünü üstlenen Türkiye’nin köklü markalarından Esem Spor, yapacağı atılımlarla sektördeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Geçmişte olduğu gibi yeniliklere imza atmaya hazırlanan Esem Spor, lisans anlaşması yaptığı KangaROOS’u Türkiye’deki tüketicilerle buluşturuyor. 1979 yılında tasarlanan dünyanın ilk cepli ayakkabısı, satıldığı 60’dan fazla ülkede hem şık tasarımlı modelleri hem de fermuarlı cepleriyle yoğun ilgi görüyor.

Esem Spor Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, yenilikler ve KangaRoos ile yapılan lisans anlaşması hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Esem Spor olarak geçmişten günümüze çok sayıda markayı Türkiye ile tanıştırdık. Bu yıl gerek kendi markamızla gerekse diğer markalarla tüketicilerin karşısında olacağız. Perakende satış ağımızı yeniden yapılandırma çalışmalarımız sürüyor. Sporseverlerin yakından tanıdığı, dünyaca ünlü KangaROOS’u da lisans anlaşması yaparak Türkiye’ye getirdik. Tüketici beğeni ve istekleri doğrultusunda, markanın uluslararası koleksiyonundan Türkiye pazarı için uygun olanları belirledik. Ayrıca kendi özel koleksiyonlarımızı da oluşturduk. Tekstil ürünlerinin tamamı Türkiye’de üretilirken ayakkabıların, aksesuar ve çantaların bir kısmı yerli üretim, bir kısmı ise ithal olacak.” Esem Spor, çok katlı mağazalar, zincir ve bağımsız spor mağazalarıyla da tüketicilere ulaşmayı hedefliyor. 

KangaROOS ürünleri tüm Türkiye’de, Esem Spor’un mevcut bayi altyapısı ve verilecek olan yeni bayilikler ile, ilk aşamada toplamda 300’ü aşkın satış noktasında tüketicinin beğenisine sunulacak. 

KangaRoos İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Esem Spor tarafından Türkiye’ye getirilen KangaRoos, kadın ve erkek koleksiyonu ile satışa sunuluyor. Koleksiyonda 1979’da yapılan ilk tasarımdan günümüze gelen ve “Heritage” olarak isimlendirilen seriden de modeller yer alıyor. 

Sport lifestyle, outdoor ve günlük giyim ayakkabılarından oluşan İlkbahar-Yaz koleksiyonu renkli, dinamik ve fonksiyonel tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Sokaktan NBA’e uzanan serüven…

1979’da Amerikalı mimar Bob Gamm tarafından geliştirilen ayakkabıda cep fikri yıllar içinde popüler bir markaya dönüştü. Bob Gamm spor yaparken anahtarlarını ve parasını koyabileceği bir cebe ihtiyaç duyunca yaratıcı kişiliği sayesinde fermuarlı cepli ayakkabıyı yarattı. Adını yavrusunu kesesinde taşıyan kangurudan alan marka, 1980’lerde Amerika’da jogging (yavaş ve tempolu koşu) çok moda olduğu için ayda 700 bin adet sattı, NBA basketbol ligi ve Amerikan futbol liginde de kullanıldı. 

Basit bir koşu ayakkabısından yola çıkarak kurulan KangaRoos, çok kısa zamanda Amerika’nın spor dünyasına girdi. 80’lerin başında çok bilinen, basketbol süper yıldızı Clyde (The Glide) Drexler, beysbol yıldızı Ron Darling ve Chicago Bears’ın efsaneleşmiş oyuncusu Walter Payton gibi Amerikalı spor yıldızları arasında tercih edilen bir marka haline geldi. KangaRoos, sporcuların performanslarını geliştirmelerini sağlayabilmek için de ABD’de bir araştırma ve geliştirme merkezi kurdu. Yüksek Performans Ürün Bölümü’nün geliştirmiş olduğu Dynacoil® yastık sistemi NASA tarafından test edildi. 

80’lerin ortasında ve sonunda “cepli marka” gittikçe büyüyen bir ilgiyle önce Avrupa’ya ve sonra tüm dünyaya yayıldı. 90’larda kuvvetli takipçileri oluşan marka, genişlettiği ürün gamına birçok farklı stil ve ürün grubunu ekledi. Daha lüks bir serinin yanı sıra doğayla iç içe olan spor dalını ve modayı takip eden seriler oluşturuldu. KangaRoos günümüzde ayakkabının dışında, tekstil ve aksesuar grubuyla da 60’dan fazla ülkede bulunuyor. 

Esem Spor Giyim

1977 yılında Emin Cankurtaran tarafından Cankurtaran Holding bünyesinde kurulan Esem Spor; Adidas, Fila, Arena,  Slazenger ve le coq sportif gibi dünyaca ünlü spor giyim markalarının Türkiye distribütörlüğünü yaptı. Non-athletic ayakkabı sektöründe de Bata, Clarks, TBS, Skechers, Diesel marka ayakkabıların distribütörlüğünü yaparak çok markalı yönetim ve çok markalı spor perakendeciliği konusuna öncülük etti. 

1995 yılında %16’sı halka açılan Esem Spor, halen İMKB’de işlem gören ilk ve tek spor giyim ve ayakkabı firmasıdır. 

Merkezi İstanbul’da olan şirket; şu anda Slazenger ve KangaROOS lisansörlüğünü devam ettiriyor. Esem Spor, yapılanma çalışmalarıyla birlikte, bünyesine yeni dünya markalarını katmaya hazırlanıyor.

  


Paylas
  Editör :  Esra Süren

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 9 Puan Verildi
 Kaynak :  Esra Süren

 Kategori  IS DUNYASI

3431 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 1 )   

 Hakan

Tarih : 21.03.2011 11:45:32  

  Tebrikler

Cevapla


Yurtdışında çok populer bir marka. Umarım Esem ile birlikte Türkiye'de de hakettiği yerlere gelecektir.


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

 Köşe Yazıları

Pınar BACAKSIZ

Pınar BACAKSIZ ¬
Pazarlama Algısının Evriminde 4.0 Dönemi

Ergül SÖYLEMEZOĞLU

Ergül SÖYLEMEZOĞLU ¬
Kronik Sorunlarımıza Holistik Bir Bakış

Dr. Yılmaz ARGÜDEN

Dr. Yılmaz ARGÜDEN ¬
TELEKOM ŞİRKETLERİ
 
esenyurt
 Son Haberler
 
 Popler Haberler
 
 
 Döviz Bilgileri

ANALIZ

Paylas Follow Reklamail on Twitter FriendFeed'de bana abone ol google reader blogcu blogspot

IS DUNYASI | EKONOMI | LOJİSTİK | TEKNOLOJI | TURIZM | EĞİTİM | FUAR PANEL | AKTUALITE SANAT | OTOMOTİV YAN SANAYİ | GUNCEL HABERLER | SAGLIK YASAM | TELEKOMINIKASYON | YEREL HABERLER | BANKACILIK SİGORTA FİNANS | YAPI İNŞAAT MİMARLIK | DIS TİCARET | DUNYA | GUMRUK | AKARYAKIT VE MADENİ YAĞ | ROPORTAJ | ENERJİ MADEN | İHALE VE DUYURULAR | KARAYOLLARI | GİZLİLİK POLİTİKASI